Petlas, Türkiye’nin ilk run-flat lastiğini 2013 yılında geliştirdi ve üretmeye başladı. Petlas P-RFT lastikleri, sıfır hava basıncıyla lastik değişimi gerektirmeden 200 km mesafeye kadar yol kat edebiliyor. Performans ve güvenlik odaklı yeni nesil araçların olmazsa olmazı haline gelmeye başlayan run-flat lastikleri, tamamı Türk mühendislerden oluşan ARGE departmanının emeği ve tamamen yerli ve milli üretimle piyasaya sunuldu.

Geleneksel lastiklerden farklı olarak, P-RFT lastiklerinin çalışma prensibi, kauçuk ile takviye edilmiş kendinden destekli yanak temeline dayanmaktadır. Bu, lastik patladıktan sonra hava kaybından dolayı lastiğin tamamen inerek yol ile jant arasına sıkışmasına engel olur. Aracı artık hava değil yanaktaki bu takviye kauçuk taşır. P-RFT lastiklerinin kauçuk ile takviye edilmiş yanakları, yol koşulları ve araç ağırlığına bağlı olarak, aracın azami 80 km/saat hız ile 80 km boyunca yoluna devam etmesine olanak verir.

Lastik sektörünün ihracat şampiyonu Petlas. Petlas, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) açıkladığı İhracatın Şampiyonları listesinde 10’uncu sırada yer aldı. 118 ülkeye ihracat yapan Petlas, sektöründe en fazla sayıda ülkeye ihracat yapan lastik üreticisi konumunda.

Aracınız için en uygun Petlas lastiklerini Atmosfer Lastik’te bulabilirsiniz.