Michelin Lastiklerini Tanımlayan Özellik:

İlk Kilometreden Son Kilometreye Kadar Güvenli Sürüş

Sürücüler kendilerine sürekli olarak lastikleriyle ilgili şu iki soruyu sorar: “Lastiklerimle güvende miyim?” ve “Güvende olduğumdan emin olmak için lastiklerimi ne zaman değiştirmeliyim?”. “İlk kilometreden son kilometreye kadar güvenli sürüş”, Michelin’in ilk kilometreden son kilometreye, yani yasal aşınma limitine (1,6 mm) kadar, uzun ömürlü ve güvenli sürüş taahhüdünün göstergesidir. Bu da, lastiklerinizi daha seyrek aralıklarla değiştireceğiniz, para tasarrufu yapacağınız ve çevre üzerindeki etkinizi azaltacağınız anlamına gelir. Böylece hem siz hem de gezegenimiz kazanır.

Uzmanlarımız, ürünlerimizin uzun vadede güvenli ve daha keyifli bir sürüş için zaman içerisinde performansından bir şey kaybetmemesini sağlamak için en zorlu koşullarda sayısız test sürüşü gerçekleştirmektedir.

Diğer bir deyişle; frenleme, çekiş gücü ve yol tutuşu açısından performans, yasal aşınma limiti olan 1,6 mm’ye kadar güvenli sürüş sağlar.

Lastikler aşınabilir fakat güvenlikten asla ödün verilmemelidir.

Lastikler takıldıkları an itibarıyla aşınmaya başlar ve performans zaman içerisinde değişir.

Michelin lastiklerinin yapısal özelliğinin ayrılmaz bir parçası olan “İlk kilometreden son kilometreye kadar güvenli sürüş” taahhüdüyle yasal lastik sırtı aşınması limitinde dahi kısa fren mesafesini koruyabilirsiniz.

“İlk Kilometreden Son Kilometreye Kadar Güvenli Sürüş” taahhüdünün ardındaki teknolojilerden birkaçına dair bilgiler:
Max Touch Yapısı – daha Uzun Ömürlü lastikler için: lastiklerin yolla temasını en üst seviyeye çıkararak kuvvetleri daha eşit dağıtır ve daha uzun lastik ömrü ve optimum performans sunar.
U Şekilli Oluklar – Islak zeminde daha iyi performans için: lastik sırtı aşındıkça boşluk oranı artar ve daha fazla su tahliyesi sağlanır.
P-Kenar – Karlı zeminde daha iyi performans için: lastik aşındıkça olukların hacim kazanmasına yardımcı olur ve kenar yoğunluğunu artırarak karlı havalarda yol tutuşunu iyileştirir.
Atmosfer Lastik’te ihtiyacınıza en uygun Michelin lastiği bulacağınızdan eminiz.